Mbollën kanabis në shtëpi me vlerë 500 mijë paund, në pranga 3 shqiptarë në Angli

Foto ilustruese

Tre shqiptarë janë arrestuar në Angli pasi dyshohen se janë të përfshirë në një rrjet të madh të trafikut të drogës me bazë në Inverclyde.

Sipas mediave britanike, në pranga janë vendosur Leon Tosku, 42 vjeç, Altion Qosla vjeç, 44, dhe Erion Beqiraj, 35 vjeç.

Ata kishin mbjellë kanabis në disa shtëpi në Londër e cila kapte vlerën prej 500 mijë paundëve në treg.

Ata kanë qenë nën vëzhgim dhe u janë gjetur 3 shtëpia në Oronsay Avenue, Port Glasgoë, si dhe Vanguard Street në Clydebank.

Shqiptarët u arrestuan më datë 10 shtator, pas hetimeve mbi aktivitetin e tyre, por gjithsesi, gjykata ka vendosur që t'i lirojë me kusht ndërsa hetimet vazhdojnë.

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sot 'shpëtoi' nga kampi i ferrit Al-Hol, kush është nëna e 3 fëmijëve Floresha Rasha! Në 2014 burri iu vra me snajper në Siri