Mbreti Charles III i ftoi të këndonin në ceremoninë e kurorëzimit të tij, këngëtarët Adel dhe Ed Sheeran refuzojnë ftesën e Pallatit Mbretëror

Mbreti Charles III i ftoi të këndonin në ceremoninë e kurorëzimit të tij, këngëtarët Adel dhe Ed Sheeran refuzojnë ftesën e Pallatit Mbretëror

Mbreti Charles III

Monarku i ri do të kurorëzohet zyrtarisht më 7 maj, një ditë pasi ai merr detyrën nga mbretëresha e ndjerë Elizabeth II, e cila vdiq vitin e kaluar . Mbreti i kërkoi ekipit përgjegjës për organizimin që të kontaktojë dy muzikantët Adele dhe Ed Sheeran për t'i përfshirë ata në koncert, por nuk kanë pranuar. Mbreti Charles synonte që të kishte këta dy këngëtar në ceremoninë zyrtare të kurorëzimit të tij edhe për faktin se janë britanik. Dëshira e Charles nuk do të realizohet, pasi Sheeran dhe Adele refuzuan propozimin zyrtar të Pallatit. E ndërsa i pari kishte një justifikim për refuzimin e propozimit, Adele duket se nuk e ka justifikuar refuzimin e saj.

Sipas raportit, Sheeran do të jetë në Teksas për koncerte në atë kohë dhe nuk mund të ndryshojë orarin e koncerteve, ndërsa “Adele e refuzoi ofertën pa asnjë arsye. Ajo nuk ka asgjë të planifikuar për 7 maj dhe nuk do të mbajë asnjë koncert pas 25 marsit. Ekipi i Pallatit iu drejtua të dy artistëve por mori një përgjigje negative. “Ata janë titanë të industrisë së muzikës dhe të dy janë britanikë. Është turp”, tha një burim në të njëjtin publikim.

Ndonëse asnjë emër nuk është konfirmuar për koncertin deri më tani, emrat që raportohet se janë reklamuar përfshijnë Lionel Richie, Spice Girls dhe Harry Styles. 

Një fletë votimi u hap muajin e kaluar për publikun për t'i dhënë mundësinë publikut për të ndjekur  në Kështjellën Ëindsor kurorëzimin, një total prej 10,000 biletash falas në dispozicion. Fituesit do të shpallen në prill. 

 

 

Koncerti do të transmetohet në BBC TV, radio dhe në internet, me BBC që konfirmon një formacion që do të shfaqë "ikona muzikore dhe yje bashkëkohorë", i cili ende nuk është konfirmuar. Votimi do të jetë i hapur deri në orën 23:59 të datës 28 shkurt me 5000 palë bileta në dispozicion. Mësoni më shumë dhe futni fletën e votimit këtu .

BBC ka thënë se biletat do të ndahen në bazë të përhapjes gjeografike të popullsisë në Mbretërinë e Bashkuar. Ata që janë të suksesshëm do të njoftohen deri në fund të prillit

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës