Mbyllja e votimit, reagon Ambasada Amerikane në Kosovë: Inkurajuese që morën pjesë kaq shumë qutetarë pavarësisht motit dhe pandemisë

1613328742_AmbasadaeSHBAPrishtin600x360.jpg

Ambasada e Amerikës në Kosovë ka reaguar pas mbylljes së votimit në Kosovë. Në reagim thuhet se është inkurajuese kur shihet një numër i madh i qytetarëve që votojnë sot, duke pasur parasysh motin e keq dhe pandeminë.

Gjithashtu, Ambasada bëri thirrje që t’i jepet kohë KQZ’së dhe institucioneve të tjera, që të numërohen votat dhe ta bëjnë punën e tyre

"Inkurajuese për të pare që kaq shumë qytetarë dolën të votojnë paqësisht sot, pavarësisht nga moti dhe pandemia. Tash është e rëndësishme që KQZ’së dhe Institucioneve tjera në Kosovë t’iu japim kohë dhe hapësirë për t’i numëruar votat dhe për të bërë punën e tyre", thotë ambasada.

Kujtojmë se KQZ’ja pak më parë ka konfirmuar se mbi 46 për qind e votuesve kanë dalë në zgjedhje.


Lajmi kryesor:

Votimi u mbyll pa incidente në Kosovë, morën pjesë rreth 46% e qytetarëve! KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti (Numërimi live)


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama pas pak në Report Tv përballë gazetarit Denis Minga