Mbyllet 'Havana' e famshme në Dhërmi! Rama: Si ka mundësi të bësh një investim të tillë e të mos lëshosh kupon (FOTO)

Mbyllet klubi Havana e famshme në Dhërmi në kuadër të aksionit anti-informalitet. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama i cili shpjegon se diskoja nuk lëshonte kupon tatimor. Kreu i qeverisë deklraron se askush nuk mund të jetë mbi ligjin.

"Keqardhje vërtetë për Havanën e famshme të pushimeve joniane

Hajde merre vesh, si ka mundësi(!), që të bësh një investim të tillë dhe të mos respektosh ligjin, duke mos lëshuar kuponin dhe duke e paguar shkeljen si frëngu pulën. Por mesa duket sa më i madh biznesi, aq më e madhe vështirësia për ta futur në kokë mesazhin Stop Informalitetit.

Askush s’është mbi ligjin dhe çdokush do goditet me zero tolerancë nëse mban për vete, pjesën e xhiros që i takon konsumatorit dhe shtetit", shkruan Rama.

Ora 10:40
Mbyllet 'Havana' e famshme në Dhërmi! Rama poston fotot (FOTO)
1 / 3
2 / 3
3 / 3
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sari: 10/08/2019 08:17

  investime qe na nderojne si shqiptar dhe me shkeljet qe bejne ndihmojne dhe shtetin por dhe bejne publicitet per bisnesin , nje forme simpatike kjo ;)

  Përgjigju
 • vera: 09/08/2019 17:37

  LEGENA PRONARE,,.

  Përgjigju
 • Muli: 09/08/2019 15:04

  Peshku qelbet nga koka

  Përgjigju
 • vlora: 09/08/2019 13:19

  shume gabim qe e kan mbyllur.. ata rrugac duhet te arrestohen menjeher pasi jane rrezik i madh ne shoqerin shqiptare se shesin herohin kokaine ashash dhe jan bandita maskarenj dhe zagar..pleraxhinjt

  Përgjigju
 • xXx: 09/08/2019 12:10

  Me këto hidhi hi syve njerëzve të zakonshëm siç i quan zotrote.Hajdutët më të mëdhenj dihet që jeni ju atje "lart" siç e thoshte dhe i madhi dhe i paharruari parodisti i Vlorës,Muhamet Liko...

  Përgjigju
 • al ta: 09/08/2019 11:45

  po sigurisht qe gjith ate para qe ka ndertuar lokalin do jene para te pista e esht mesuar qe te heci gjithmon me shkeljen e ligjit....prandaj

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A është i mjaftueshëm shpërblimi prej 5 mijë lekësh i festave të fundvitit për pensionistët?×

Lajmi i fundit

John

Izraeli godet zonën portuale të Latakias në Siri