Mbyllet numërimi në Pukë
Delvinë, Memaliaj dhe Libohovë

Mbyllet numërimi në Pukë<br />Delvinë, Memaliaj dhe Libohovë
Ka përfunduar zyrtarisht procesi i numërimit të votave në bashkinë e Pukës, Qarku Shkodër, ku sipas të dhënave të KQZ-së PS ka dalë forcë e parë politike me 4255 vota.

PD në Pukë ka marrë 1332 vota e ndjekur nga LSI me 597 vota.

Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Pukë votuan 6751 votues. Rrethi i Pukës voton si pjesë e qarkut të Shkodrës.  

Ndërkohë, procesi i numërimit ka përfunduar edhe në Memaliaj, Delvinë dhe Libohovë. 

Rezultatet në Pukë:

PS - 4287 vota

PD - 1333 vota

LSI - 597 vota

PSD - 309 vota (Tom Doshi)

LIBRA - 12 vota

PDIU - 70 vota 

Rezultatet në Delvinë:

PS - 2764 vota

LSI - 2103 vota 

PD - 978 vota

Rezultati në Memaliaj:

PS- 4036

PD- 1408

LSI-1200

Rezultati në Libohovë:

PS- 1484 vota  52.16%

PD- 897 vota  31.5%

LSI- 419 vota  14.73%

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin