4 viktima në 24 orë, 2 të mbytur sot në Drinin e Zi dhe Vjosë, i riu kërkoi ndihmë, por shokët kujtuan se po bënte shaka

Pamjet nga vendi ku u mbyt i riu në Vjosë

Bilanc tragjik. Katër të mbytur brenda 24 orëve. Ditën e sotme dy persona, një fëmijë në Dibër dhe një i ri në Fier janë mbytur në ujërat e lumit Drin i Zi dhe Vjosë. Viktima në Fier është një 30-vjeçar.

Report Tv mëson se rreth orës 13:40 të ditës së sotme duke u larë në lumin Vjosë, Armando Begaj u mbyt. 30-vjeçari ishte nga fshati Gorishovë njësia administrative Cakran.

I martuar dhe baba i një vajze, ai kishte shkuar për t'u larë në lumin Vjosë që kalon pranë fshatit Selishtë. Begaj ka qenë së bashku me dy shokët e tij. Kur ai ka kërkuar ndihmë shokët kanë kujtuar se ai po bënte shaka duke mos i shkuar në ndihmë.

Kur kanë parë që trupi po fundosej dhe e mori rrjedha e lumit kanë kërkuar ndihmë por nuk kanë mundur për ta shpëtuar. Policia dhe polumbarët po punojnë për gjetjen e trupit të 30-vjeçarit.

Ndërkohë që po mesditën e sotme është mbytur një fëmijë në afërsi të Luznisë në lumin Drini i Zi në Dibër. Fëmija kishte hyrë për t'u larë, por e nxorën pa shenja jete. Fëmijën e ka nxjerrë rrjedha e lumit.

Trupi është gjetur në fshatin Selane nga banorët e zonës dhe dyshohet se është mbytur shumë orë më parë dhe që e ka marrë rrjedha e lumit rreth 30 kilometra. Mosha dhe identiteti i fëmijës ende nuk dihen. Dje dy persona u mbytën në ujërat e lumit Buna në Shkodër.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja në Durrës/ I riu përdorte 2 emra, u qëllua sapo zbriti nga makina e tij