Me 20 kg drogë dhe një pitbull të egërsuar, arrestohet në Itali 23-vjeçari shqiptar

Lënda narkotike e sekuestruar

Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar këtë të martë në Pisa të Italisë, pasi u kap me 20 kg drogë. Mediat fqinje nuk e bëjnë të ditur identitetin e tij, por ajo që theksohet në to është prania e një pitbulli të egërsuar në makinën e tij, me të cilën po udhëtonte mbrëmjen e shkuar në Versilia.

Policia italiane nisi aksionin për ndalimin e 23-vjeçarit sapo vuri re se ai shtoi shpejtësinë pas pikasjes së patrullës së tyre.Krahas pitbullit të egërsuar, brenda mjetit u gjet edhe 1 kg amnezi, e përbërë nga marijuanë e prerë me metadon dhe heroinë, që sipas mediave italiane shkakton dëme serioze në trurin e përdoruesit. 

23-vjeçari mendohet se do të përftonte 250 mijë euro në rast se lënda narkotike do të ishte shitur në treg.

Pitbulli i 23-vjeçarit shqiptar

  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento

Komente

  • ben: 06/11/2018 19:26

    duket qe eshte shum i eger hahahaha

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gjyqi i Salih Mustafës në Hagë, dëshmitari i parë: I akuzuari ka qenë njeriu kryesor, m'u prezantua si pjesëtar i UÇK