Më 25 prill garoi me Jozefina Topallin, sot në`Gati për Shqipërinë’, Rama: Nuk do të lëmë të ikësh

 

Gjatë bisedën e kryeministrit Edi Rama me aplikantët e “Gati për Shqipërinë”, ka diskutuar me një vajzë të re, Sandra Xheleshi, e cila prej vitesh jeton në Britaninë e Madhe.

E reja: Jam Sandra Xheleshi dhe kam 18 vite që jetojë në Britani. Kam mbaruar bachelorin në shkenca politike dhe master shkencor në sigurinë ndërkombëtare. Tani punoj si eksperte këshilluese. Gjithmonë kam pasur dëshirë të punoj në Shqipëri dhe prandaj dhe projektet i kam fokusuar në Ballkan.

Edi Rama: Do bësh një takim me drejtoren time të kabinetit direk meqë je këtu në Tiranë që të mos te të lëmë të ikësh. Do të lëmë një kontakt sot pasdite ose nesër.

Po kush është e reja?

Sandra Xheleshi, është 26 vjeç dhe ka kandiduar për deputete në siglën e Partisë Lëvizja për Ndryshim drejtuar nga Jozefina Topalli, në qarkun e Dibrës.

Ajo ka emigruar drejt Britanisë së Madhe në moshën 8-vjeçare dhe prej asaj kohe ajo jeton andej.

Xheleshi ishte e para në listën e kandidatëve në qarkun e Dibrës por arriti të siguronte vetëm 154 vota.


Lajmi kryesor:

‘Gati për Shqipërinë’/ Rama takim online me aplikantët: Mbani kontaktin për cdo gjë që nuk shkon me Borën, se jemi në Tiranë, e dimë si ndodh


J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i mjaftueshëm shpërblimi prej 5 mijë lekësh i festave të fundvitit për pensionistët?×

Lajmi i fundit

John

Bashkëpunimi i dy fronteve ne krizë të Jinping dhe Putin për të ‘vulosur’ fundin e diplomacisë interveniste të Biden