POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘Me 30 Nëntor fillojnë aplikimet’, ftesa e Ramës për të interesuarit në bujqësi

Pjesë nga videoja e postuar nga Rama

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një ftesë për të gjithë ata që duan që të përfitojnë nga programet mbështetëse në bujqësi.

Me anë të një videoje të postuar në faqen e tij në Facebook, Rama i ka ftuar të interesuarit që të aplikojnë filluar nga 30 nëntori për të zhvilluar ekonominë në fshat.

Më 30 nëntor 2018 fillojnë aplikimet për mbështetjen financiare në bujqësi, agropërpunim dhe zhvillim rural. 94 mln euro nga fondet e qeverisë Shqiptare dhe BE.

Edi Rama, kryeministër

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES dhe me këtë ftesë për të përfituar nga programet mbështetëse në bujqësi dhe të aplikoni duke filluar nga 30 Nëntori me projektet tuaja për zhvillimin e fermës e të ekonomisë në fshat, ju uroj një ditë të mbarë.

ke.mu.
Komento