Me armë, drogë dhe me precedent të mëparshëm penal, arrestohen 3 të rinj në Lezhë! Në pranga edhe një 32-vjeçar nga Korça, iu gjet një automatik në makinë

Policia e shtetit ka intensifikuar kontrollet në disa qytete nga veriu në jug, pas informacioneve në rrugë operative për persona që qarkullojnë me armë në makinë.

Një 37-vjeçar nga Shkodra, Endrit Lohja, u arrestua nga policia e Lezhës që e ndaloi për një kontroll në automjet, duke i gjetur një pistoletë me një krehër me fishekë.

Ndërkohë 2 të rinjve të tjerë nga Lezha, Albin Marlutaj dhe Armando Grishajs, të dy me precedent penalë, iu gjetën në automjet fara cannabis sativa që policia dyshon se i shisnin me qëllim kultivimin  e tyre.

Në Korçë, në fshatin Rëmbec, në një makinë "Benz" policia gjeti një automatik me 9 fishekë që shoferi 32-vjeçar i posedonte pa leje.

Policia thotë se cdo denoncim në Komisariatin Dixhital dhe në numrin 112, siguron ruajtjen e anonimatit dhe sjell reagim të menjëhershëm e të paanshëm.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

“I shpëtova makthit, që u ndava nga ai”, çfarë i tha mësuesja greke mikeshës 24 orë para se të vritej nga ish i dashuri