Me armë, kanabis dhe municion luftarak në makinë, arrestohet 27-vjeçari në Kavajë

Arma e sekuestruar

Një 27-vjeçar, është arrestuar nga policia pasi u kap me armë zjarri automatik, municion luftarak dhe lëndë narkotike kanabis, në makinë.

Policia njofton se gjatë patrullimit në lagjen nr. 1 Kavajë, kanë ndaluar mjetin tip “BMË” me drejtues shtetasin F. M, banues në Kavajë.

Gjatë kontrollit për sende të kundërligjshme, në bagazhin e mjetit u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik, municion luftarak dhe lëndë narkotike kanabis.  

Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Kavajë, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Osmani takon kryeministrin holandez: Kosova i ka plotësuar kushtet për liberalizimin e vizave, Serbia po prodhon tensione të panevojshme në rajon