Policia i hoqi patentën, taksisti në gjendje të rënduar psikologjike tenton të vetëdigjet para Kryeministrisë

TIRANË-Një 39-vjeçar tentoi që të vetëdigjet pasditen e sotme përpara godinës së Kryeministrisë. Uljan Kolgjegja kishte një  shishe me benzinë në dorë dhe rreth orës 16:00 tek bulevardi "Dëshmorët e Kombit" sipas policisë dyshohet se kishte për qëllim të vetëdigjej.

Patrulla e Policisë pas konstatimit ka ndërhyrë duke e shpëtuar. Report Tv mëson se 39-vjeçari është taksist dhe prej pak ditësh policia i kishte hequr patentën, pasi e kishte kapur në shkelje.

Gjendja e krijuar dyshohet se ka rënduar gjendjen psikologjike të Kolgjegjës duke e shtyrë drejt aktit të rëndë të vetëflijimit, por që ndërhyrja në kohë e policisë e parandaloi.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Populli: 18/07/2020 21:50

  Ç,fare bohet ne Shqiperi nuk bohet ne gjith boten!nje te merr patenten dy te qon ne komision qe ne gjth boten nuk ekziston komision,dhe komisioni te rruan mire me njeqind mileksha kjo eshte policia qe duam per ta mbytur ket popull te mbytur turp per shtetin.

  Përgjigju
 • Tironci: 18/07/2020 21:42

  Nuk ka faj fukaraj prej ketyre policeve arrogante dhe super hajduter veç per te vjellur dalin ne pune jo per te bo punen siç duhet(jo te gjithe).

  Përgjigju
 • asdasd: 18/07/2020 19:21

  Po ngelen duke ju hequr patentat njerzve per shkeljen me te vogel, edhe pse rruget jane skandaloze. Ne gjermani nuk hiqet kurr patenta per 20 km mbi limit, por gjobe. Nuk lihet nje kryetar familjeje pa patente per nje shkelje, nje shofer pa pune per nje shkelje, nderkohe femijet e politikaneve bejne gara me makina ne unaze te tiranes dhe si prek askush. Policia mbi te gjitha nuk kap shkeles qe ecin me 130 aty ku duhet 110, por dalin ne pjese rruge qe jane kurthe, ku rruga e drejte ka limit 50 sepse me kollaj te vej gjoben aty, dhe ngelen njerezit pa pune sepse smund te levizin per shkak te patentes..

  Përgjigju
 • Maxhun manalli: 18/07/2020 18:33

  Eshte e vertete se po te hetosh pasurite e punonjesve te rrugores do shikoni miljonera me euro qe inkane bere duke pazare me mijra jete alsidentesh.

  Përgjigju
 • €€€€€€€: 18/07/2020 17:28

  Marrja e patentes nga ana e policis eshte akt kriminal ..per shkelje vendoset gjob dhe jo marrja e patentes..policat rrugor jan bq dhe rq .. policat e trafikut i kan grat kurva..

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Fitoi zgjedhjet për kreun e PD, Berisha në ‘delir’: Ndodhi mrekullia e shekullit të 21