‘Me çfarë të ngrohem në dimër? Me dashurinë për shtetin tim?' disa nga pankartat e qytetarëve në protestën për rritjen e çmimeve

‘Me çfarë të ngrohem në dimër? Me dashurinë për shtetin tim?' disa nga pankartat e qytetarëve në protestën për rritjen e çmimeve

Me dhjetëra qytetarë janë mbledhur para kryeministrisë për të protestuar për rritjen e çmimeve.  Me pankarta në duar dhe thirrjet “Shqipëria është e shqiptarëve", “ Poshtë diktatura, këtu vendim ne” qytetarët refuzojnë rritjen e çmimeve që janë të papërballueshme për rrogat dhe pensionet e tyre.


Lajmi kryesor:

Rritja e çmimeve, qindra qytetarë në protestë para Kryeministrisë: Po dalim për bukën e gojës, jo për politikën! Protestë sërish të hënën


  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

PD e Berishës denoncon: Qeveria dhe Veliaj kanë frikë nga popullariteti i Luiz Ejllit, po i bëjnë presion Top Channel që ta godasin Luizin pse ai mbështet Saliun

PD e Berishës denoncon: Qeveria dhe Veliaj kanë frikë nga popullariteti i Luiz Ejllit, po i bëjnë presion Top Channel që ta godasin Luizin pse ai mbështet Saliun