‘Me çfarë të ngrohem në dimër? Me dashurinë për shtetin tim?' disa nga pankartat e qytetarëve në protestën për rritjen e çmimeve

Me dhjetëra qytetarë janë mbledhur para kryeministrisë për të protestuar për rritjen e çmimeve.  Me pankarta në duar dhe thirrjet “Shqipëria është e shqiptarëve", “ Poshtë diktatura, këtu vendim ne” qytetarët refuzojnë rritjen e çmimeve që janë të papërballueshme për rrogat dhe pensionet e tyre.


Lajmi kryesor:

Rritja e çmimeve, qindra qytetarë në protestë para Kryeministrisë: Po dalim për bukën e gojës, jo për politikën! Protestë sërish të hënën


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Berisha sulmon Celibashin: Me urdhër të Ramës refuzoi përfaqësuesin tonë ne KQZ dhe pranoi atë të Peng Bashës