Me dy barazime dhe një humbje, por kombëtarja nuk ndryshon në renditjen e FIFA-s! Rritet Kosova

Me dy barazime dhe një humbje, por kombëtarja nuk ndryshon në renditjen e FIFA-s! Rritet Kosova

Futbollistët e kombëtares duke festuar golin në Islandë

Në ndeshjet e qershorit kombëtarja mori dy barazime dhe një humbje, por në renditjen e FIFA-s asgjë s’ka ndryshuar. Për këtë muaj kuqezinjtë vijojnë të renditen të 66 në botë, por ndryshe qëndron situate për Kosovën.

‘Dardanët’ kanë fituar 1 pozicion në renditjen e përgjithshme ku nga vendi i 107 tani renditen në vendin e 106-të. Me dy fitore edhe dy humbje “Dardanët” marrin pikë për sa i përket klasifikimit në FIFA.

Vendin e parë në botë e mban Brazili, që ndiqet nga Belgjika dhe podiumin e mbyll Argjentina. Franca renditet në vendin e katërt, në pozicionin e pestë është Anglia. Në të gjashtin është Spanja. Në vendin e shtatë janë Kampionët e Europës, Italia.

Pozicionin e 8-të e zë Holanda, në të nëntin Portugalia dhe “TOP 10” e mbyll Danimarka. Gjermania mban pozicionin e 11-të në botë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Shkodër/ Reshje dëbore në pranverë, në aksin Bogë-Theth borëpastrueset në terren për hapjen e rrugës (VIDEO)

Shkodër/ Reshje dëbore në pranverë, në aksin Bogë-Theth borëpastrueset në terren për hapjen e rrugës (VIDEO)