Me flamurin kombëtar, 9 sportistët shqiptarë parakalojnë në Lojrat Olimpike

9 sportistët shqiptarë kanë parakaluar në Lojrat Olipike në Tokio, teksa po zhvillohet ceremonia e hapjes, ndërkohë që mbajnë flamurin kombëtar në krahë. Flamuri kombëtar u mbajt në atletja Luiza Gega dhe nga peshngritësi Briken Calja.

Sportitët shqiptarët që do të marrin pjesë në  Lojërat Olimpike 'Tokyo 2020': Luiza Gega/ Atletikë, Matvei Petrov/ Gjimanstikë Artistike, Manuela Deliaj/ Qitje, Indrit Cullhaj/ Judo, Kledi Kadiu/ Not, Briken Calja/ Peshëngritje, Nikol Merizaj/ Not, Izmir Smajlaj/ Atletikë, Erkand Qerimaj/ Peshëngritje.


Lajmi kryesor:

Spektakël në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike! 1 minutë heshtje për viktimat e COVID në të gjithë botën! Vetëm 950 spektatorë në stadium


Ora 13:54
Me flamurin kombëtar, 9 sportistët shqiptarë parakalojnë në Lojrat Olimpike
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4
M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Roma apo Feyenoord, kush e fiton finalen e Conference League që luhet në Tiranë?×

Lajmi i fundit

John

Në Panairin e Punës dhe Aftësive në Durrës ofrohen 1500 vende të lira pune, Rama thirrje të rinjve: Merrni pjesë, paga mesatare është rritur me 8%