FOTOGALERI/ Me fustan të zi dhe buzë të kuqe, ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i mahnit të gjithë me elegancën e saj

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim

TIRANË- Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka tërhequr sot vëmendjen e mediave, kjo jo për shkak të ndonjë deklarate të saj të fortë për politikanët, por për lookun e saj.

Sot në 246-vjetorin e lindjes së Trupa e Marinës të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ambasadorja është shfaqur pa kostumin e saj të një diplomateje, por më një fustan të zi, buzë të kuqe, plot elegancë dhe hijëshi. E pranishme ka qenë edhe ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, e cila i ka besuar të zëzës klasike. 

“Këtë vit, ne festuam 246-vjetorin e lindjes së Trupa e Marines të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. E nderuar që iu bashkuan këtij eventi ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ministri I Mbrojtjes Niko Peleshi, GjeneralMajor Begaj dhe shumë shokë të tjerë. Marina e SHBA kanë përfaqësuar gjithmonë më të mirët dhe më të guximshmit e Amerikës. Kushdo që ka punuar në një ambasadë amerikane e di gjithashtu lidhjen e veçantë mes diplomatëve US dhe marinsave që mbrojnë ambasadat dhe konsullatat tona. Faleminderit marinsave që jeni ata që jeni, që jeni gjithmonë besnikë. Gëzuar ditëlindjen”, shkruan Kim.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • No good man: 24/11/2021 07:40

    Fshati digjet kjo krihet. Eshte e frikeshme se si zonja ambasadore del ne krah re kriminleve dhe njerez e te malavites. Eshte e frikeshme se si nuk do ta kuptoje se e zeza ketij vend nuk eshte vetem Berisha por edhe Rama me 40 xhepistat. Merru me pune zonka ambasadore merru me hallet e ketuj popull meqe e ke ndare mendjen. Hap syte mire se me ke ulesh neper tavolina dhe do kuptosh se dashi duhet kpur nga briret dhe ti po e kap nga k..... Turp

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Mungesat e Gjykatës së Lartë pengojnë plotësimin e Gjykatës Kushtetuese