‘Më jep 50 mijë lekë dhe të jap patentën’ arrestohet 56-vjeçari në Dibër që i premtoi të riut se do ta pajiste me leje drejtimi

‘Më jep 50 mijë lekë dhe të jap patentën’ arrestohet 56-vjeçari në Dibër që i premtoi të riut se do ta pajiste me leje drejtimi

Foto ilustruese

Avni Daci, 56-vjeç, është arrestuar nga policia e Dibrës, pasi i kishte marrë deri në 50 mijë lekë një 32-vjeçari duke i premtuar se do ta pajiste me leje drejtimi, përfunduar praktikën siç e parashikon ligji.

Sipas policisë ky shtetas dyshohet se i ka marrë shumën 50 000 lekë të rinj, shtetasit J. M., 32 vjeç, me premtimin se do ta regjistronte ne autoshkollën e shokut të tij dhe do ta pajiste me lejen e drejtimit, pa përfunduar praktikën që parashikohet ligjërisht.  

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Mbi 500 mijë protestues mbushin rrugët në Varshavë kundër qeverisë së Polonisë

Mbi 500 mijë protestues mbushin rrugët në Varshavë kundër qeverisë së Polonisë