Më këngë shqip, ‘festë’ në Hamburg! Tifozët shqiptarë në mbështetje të kombëtares

 

Prej mbrëmjes së djeshme tifozët shqiptarë janë mbledhur në Hamburg për të mbështetur kombëtaren shqiptare, e cila ka sot ndeshjen e radhës më Kroacinë.

Në këtë video, dallohen shqiptarët të mbledhur në disa prej bareve të Hamburgut, ku dëgjohet në sfond edhe këngët shqip.Video LSA. 


Lajmi kryesor:

EURO 24/ Ndeshja Shqipëri-Kroaci, Hamburgu vishet kuqezi! Mijëra tifozë në stadium Report Tv sjell atmosferën (FOTO+VIDEO)


SI.E./S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit

Sulmi me armë ndaj Trump, Washington Post: Një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi ndaj ish presidentit