Me Lamborghini 250 mijë euro nëpër Tiranë, elbasanlliu e vodhi në Gjermani për ta shitur në Shqipëri

Lamborghini i sekuestruar nga policia

TIRANE  - Një 38-vjeçar nga Elbasani, por me banim në Gjermani, u arrestua nga policia në Tiranë, me një Lamborgini Huracan, të vjedhur, një makinë tepër luksoze me vlerë 250 mijë euro. I arrestuari, akuzohet nga policia se vidhte makina në Gjermani, i sillte ato në Shqipëri dhe i shiste në bashkëpunim edhe me një 43-vjeçar me inicialet B.M, gjithashtu banues në Gjermani, i cili është shpallur në kërkim.

Në një operacion të koduar "Luxury Cars", policia zbuloi se automjeti kishte hyrë në Shqipëri më 13 korrik të këtij viti. Nga shteti Gjerman "Lamborghini Huracán” zyrtarisht është deklaruar i vjedhur më datë 30 korrik 2019.

Shërbimet e Policisë pas kontrolleve të kryera, kanë konstatuar automjetin dhe menjëherë bën bllokimin e tij.

I arrestuari M.D., 38 vjeç, lindur në Elbasan dhe banues në Stuttgart, Gjermani, akuzohet për veprat penale ‘’Trafikimi i mjeteve motorike’’ dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale’’.

Policia shpalli në kërkim bashkëpunëtorin B.M., 43 vjeç.

Lamborghini i sekuestruar nga policia

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Koronavirusi prek Italinë/ A ndiheni të rrezikuar dhe besoni se Shqipëria ka marrë masat parandaluese?

Komento

Komente

 • Berat: 20/08/2019 11:40

  Ne radh te par ajo makin nuk kushton aq sa thuhet,se dytu makina esht fut ne dat 13 dhe denancini esht ber ne dat 30 pse ka prit gjermani deri ne daten 30 apo mase kthehej vet makina ,Me pak fjal gjerani ja ka dhen vet makinen kur te arinte makina ne shqipri ai ta denanconte te denohen te dy po me shum te denohet i zoti makines dhe makina te sekuestrohet per mashtrim

  Përgjigju
 • lexues: 19/08/2019 08:29

  shume i zgjuar, kjo eshte nje makine tipike ne shqiperi dhe nuk bie ne sy fare, stupid motherfucker

  Përgjigju
 • Barazi para të ligut: 19/08/2019 08:01

  Ska mundesi te jete kaq e trashe situata... e per me teper e zgjidhi policia e lleshit... jo po u fut kundravajtje te blloku dhe pyeti policin ku ka lavazh...

  Përgjigju
 • Mirditor: 18/08/2019 23:09

  Elbasanllinjt boll u hapen bythesh se kon me ju shqy fare

  Përgjigju
 • Bledi: 18/08/2019 17:52

  Nuk e vodhi o gomar e ka ble dhe me pas e ka denoncu i zoti...i zoti merr leket e siguracionit plus nja 30-40 mij euro te kti zotris nga Elbasani...

  Përgjigju
  • Bkedi: 18/08/2019 22:11

   Xcc..nuk quhet vjedhje vella,50% te makinave ne tiran kshu jan si ky..po kjo gje nuk behet me te till makin sepse ka shum sy..po gjermani i paska len shum pak koh i bie dy jav..tja kish len nja 3 muj qe dhe shteti e ndalon shum her dhe mjeti figuron i rregullt dhe kur te behet denoncimi ata nuk te ndalojn me sepse te kan kontrrullu shum her ne fillim..gjithsesi gjynaf si i kan shuku ca lek dem kot..

  • Xcc: 18/08/2019 18:35

   Vjedhje quhet. Po kur gjen fshatar debil e ja fut mir ja ben

 • A.n.: 18/08/2019 15:09

  Si e kaloi kufirin ky? Me cfare letrash? Ma dha borxh nje shok per nje xhiro apo nuk e ka futur aspak ne sistem?

  Përgjigju
 • vetem ne alboniston: 18/08/2019 13:28

  keto jane Bossat shqiptare qe vjedhin e e pas bien mrena si milingona

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 18/08/2019 11:14

  Or katnar car do me lale me Lambo ? Mos u hap by.....sh se ne Shqiperi ta morin makinen e ne me e pas taten jo te huajen.

  Përgjigju
 • Fredi: 18/08/2019 10:27

  Plaseni mrena urgjent dhe atje t ia punojn mir rondelen se na flliqën kta bajga katnar.

  Përgjigju
  • Sadiku: 20/08/2019 10:46

   Katnar elbasani hesapi shoku i Julit