‘Me një plumb humbën dy jetë’, lihet në burg shqiptari që vrau të dashurën në Greqi! Çifti po planifikonte martesën

‘Me një plumb humbën dy jetë’, lihet në burg shqiptari që vrau të dashurën në Greqi! Çifti po planifikonte martesën

Gentian Mino

GREQI- Gentian Mino, 39-vjeçari shqiptar që vrau me plumb në kokë të dashurën e tij rumune është lënë në burg. Ai doli sot para gjykatës greke, ndërsa sipas mediave greke mësohet se ai është shfaqur i penduar. Ai ka deklaruar se “Me një plumb humbën dy jetë, ajo e Ninës dhe e imja”.

Gentian Mino autori i vrasjes ka pretenduar se arma në drejtim të bashkëshortes është shkrepur gabimisht.

Ai ka thën se ishte një aksident tragjik dhe se ai nuk kishte ndërmend të vriste partneren e tij, të cilën e donte shumë. Gjatë kërkimit të faljes, 39-vjeçari ka qarë gjatë gjithë kohës, ka thënë se e do shumë partneren e tij, ndërsa siç ka treguar ai dëshiron të kthehet në kohë dhe asgjë nga këto nuk kishte ndodhur.

Ai u shfaq i shkatërruar nga vdekja e partneres së tij, me të cilën pretendon se do të martohej dhe shprehu pendimin për posedimin e armës fatale. Madje ai ka deklaruar se gruas nuk i pëlqente mbajtja e një arme në shtëpi, por atij i dukej qesharake se ajo kishte frikë.

Shqiptari ka thënë se ditën që ka kryer krimin kanë qenë ulur të dy në tapetin e dhomës së ndenjes përballë tavolinës, duke pirë e duke biseduar. Pasi ai ka vrarë partneren ka njoftuar menjëherë policinë dhe ambulancën. Në dëshminë e dhënë në polici ka treguar se me Ninën ishin shumë të dashuruar ndryshe nga sa kanë dëshmuar fqinjët se ai abuzonte dhe e dhunonte.

Avokatja e të akuzuarit Efi Somara thotë se ai është penduar për blerjen e armës dhe i shkatërruar për vdekjen e Ninës.

“Ky njeri në asnjë mënyrë nuk kishte qëllim vrasjeje, ai është i shkatërruar dhe po përjeton ndjenja të thella pikëllimi dhe dhimbjeje pasi plumbi fatal goditi partneren e tij të jetës me të cilën synonte të martohej. Sikur ta kthente kohën pas, sikur të mos e kishte blerë kurrë, siç thotë ai, atë armë. Ai është penduar dhe i kërkon falje familjes së viktimës”, tha avokatja e tij  Efi Somara.

Në krah të tij në gjykatë ishin nëna dhe vëllai i tij. Madje, nëna e 39-vjeçarit ka thënë në gjykatë se edhe ajo e donte 29-vjeçaren si vajzën e saj.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Përplasja ime me Mehmet Shehun për pusin e naftës Cakrani 20! Sonte ora 21:00 në Esencë në Report Tv

Përplasja ime me Mehmet Shehun për pusin e naftës Cakrani 20! Sonte ora 21:00 në Esencë në Report Tv