Më pak se 60 ditë nga muaji i shenjtë/ Arabia Saudite nuk lejon vizitat në Mekë dhe Medine...shkak koronavirusi

Arabia Saudite ka vendosur që të ndalojë përkohësisht pelegrinazhet fetare në Mekë dhe Medine, si një masë mbrojtëse ndaj koronavirusit duke qenë se rastet e regjistruara në vendet fqinje si Oman, Kuvajt dhe Bahrein ishin udhëtarë që kishin shkuar në Iran për vizita fetare. Ky vendim vjen më pak se 60 ditë para se të fillojë muaji i shenjtë mysliman i Ramazanit dhe në një kohë kur qeveria ka lehtësuar procedurat për vizat me qëllim që të kenë më shumë turistë.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi ul ritmin në Kinë, shënohet rekordi me nivelin më të ulët të vdekjeve në 3 javët e fundit, 8 fëmijë të infektuar në Itali


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju ka ndihmuar bashkia në zonën ku jetoni për të përballuar emergjencën e krijuar nga koronavirusi?