Me probleme në zemër, Daley Blind rrezikon të mbyllë karrierën

Me probleme në zemër, Daley Blind rrezikon të mbyllë karrierën

Daley Blind, mbrojtësi i Ajax, rrezikon të mbyllë karrierën në moshën 29-vjeçare, Futbollisti i cili në të kaluarën e tij ka luajtur edhe për Manchester United, në ndeshjen e Champions League kundër Valencia-s shfaqi probleme dhe klubi e dërgoi për kontroll të imtësishëm.

Mediat në Holandë raportojnë se Blind ka probleme në zemër, akzaktësisht u zbulua se vuan nga miokardi. Edhe klubi i Ajax ka njoftuar se Blind nuk do të udhëtojë me skuadrën në Katar për fazën përgatitore dimërore, por do të qëndrojë në shtëpi për t’u rikuperuar.

Gjithsesi mbetet e vështirë për të thënë se ai do të rikthehet të luajë sërish futboll, pasi mjekët i kanë rekomanduar që të paktën përkohësisht të ndalë çdo aktivitet fizik.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)