‘Me shpejtësi deri në 179 km/h’, pezullohen 89 patenta, gjoba deri në 80.000 lekë për të gjithë shkelësit e rregullave në Fier

FIER- Vazhdon kontrolli me makinën inteligjente, radarët automatikë e dronë me qëllim evidentimin e të gjithë shoferëve që lëvizin m shpejtësi jashtë normave të lejuara si dhe nuk respektojnë rregulla e qarkullimit rrugor.

Policisë Rrugore e Fierit në bashkëpunim me Policinë Rrugore Durrës kanë monitoruar qarkullimin në Bypass-in e Fierit dhe në aksin rrugor “Lushnjë – Durrës” dhe anasjelltas ku janë konstatuar makina që  lëviznin me shpejtësi nga 142 km/h deri në 179 km/h.

Si rezultat i kontrolleve, janë pezulluar 89 leje drejtimi, për periudha nga 3 deri në 14 muaj, so dhe janë vendosur masa administrative nga 20.000 deri në 80.000 lekë të rinj, gjithashtu janë zbritur nga lejet e drejtimit, nga 10 deri në 13 pikë.

157 masa administrative u vendosën ndaj të gjithë shoferëve, të cilët makina inteligjente i skanoi gjatë punës së saj, për qarkullim me shpejtësi mbi normat e lejuara, por pa sanksionin plotësues të pezullimit të lejes së drejtimit.

44 drejtues mjetesh u ndëshkuan për 3 shkelje njëherësh, për qarkullim me shpejtësi mbi normën e lejuar, për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjetit, si dhe për mosvendosje të rripit të sigurimit.

Policia Rrugore vazhdon me apelin për të gjithë drejtuesit e automjeteve dhe të motomjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor me qëllim shmangien aksidenteve rrugore.

S.C/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Tabaku: Standartet dhe vlerat e BE nuk mund të jenë për shitje! Procesi i integrimit rrezikon të kthehet në nul

Tabaku: Standartet dhe vlerat e BE nuk mund të jenë për shitje! Procesi i integrimit rrezikon të kthehet në nul