POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Shpejtësi dhe çmenduri' në autostradë, si u ndëshkuan 23 shoferë nga policia rrugore (Video)

Policia Rrugore ka vijuar me patrullimet me radar në rrugët interurbane të vendit. Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, policia ka ushtruar kontrolle në rrugën interurbane Tiranë-Durrës.

Nga policia është ndaluar një 22 vjeçar nga Tirana, i cili u kap me shpejtësinë 151km/h. Gjatë fundjavës në këtë aks janë marrë 23 masa administrative për pezullim i patente për shpejtësi që varionin nga 145 deri ne 179 km/h.

Me radar për të parandaluar aksidentet rrugore që shkaktohen si pasojë e shpejtësisë tej normave të lejuara.

Policia e Shtetit 

Postimi në Facebook: 

Ne rrugen interurbane Tirane-Durres-Tirane, me Policine Rrugore te Tiranes. Me radar per te parandaluar aksidentet rrugore qe shkaktohen si pasoje e shpejtesise tej normave te lejuara. 22 vjeçari nga Tirana me 151km/h. Gjate fundjavës 23 masa administrative per OASh (pezullim i patentes) per shpejtesi qe varionin nga 145 deri ne 179 km/h.

ke.mu./
Komento