Më shumë se 10 të shoqëruar për zhdukjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha në Tiranë! Ku ishte dhe kë takoi para se të humbte kontaktet me familjen

 

Report TV ka mësuar se biznesmeni Ruzhdi Hoxha ka qenë me dy persona të tjerë në një kafe në Kamëz ditën që u zhduk. Ai shoqërohej nga Fredi Rrushi, i cili është shoqëruar në polici dhe një person tjetër i tretë, mik i tyre. Nga Kamza më pas ata janë larguar për në Fushë Mëzez. Mbrëmjen e po së njëjtës ditë, familjarët e Hoxhës kanë bërë denoncimin në polici për zhdukjen e tij dhe menjëherë më pas është në marrë në pyetje Rrushi.

Ai ka deklaruar se pas kafes në Kamëz, ku kishin qenë bashkë më mikun tjetër, Ruzhdiu i kishte kërkuar që ta çonte në Fushë Mëzez me makinë.

"E kam dërguar në Fushë Mëzez me makinë dhe më pas jam larguar. E kam lënë aty dhe nuk kam asnjë dijeni se ku ka shkuar më pas", ka thënë ai para hetuesve. Ai ka dhënë edhe disa emra njerëzish me të cilët ka takuar më vonë, si dëshmi se nuk ka gisht në ngjarje.

Ditën tjetër, është shoqëruar në polici edhe personi tjetër që ka qenë në tavolinë me ta në Kamëz, e po ashtu janë pyetur edhe të njohur e familjarë të tjerë.

Të shoqëruarit janë lënë të gjithë të lirë, ndërsa janë verifikuar disa kamera sigurie, ku janë konstatuar në disa targa makinash, por akoma nuk kanë persona të dyshuar që mund të kenë lidhje direkte.


Lajmi kryesor:

I zhdukur prej 13 ditësh biznesmeni në Tiranë, pistat kryesore; Rrëmbimi ose largimi për shkak të borxheve! I gjendet celulari te 'Shkolla e Bashkuar'! Merret në polici miku i tij, i kërkuar për trafik droge!


M.Q./J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba