Me vajzën e vogël në krah, banori proteston pas  prishjes së shtëpisë: Na kanë nxjerrë në rrugë, kam 3 fëmijë

Një banorë i njësisë nr.4 në Tiranë ka marrë edhe vajzën e tij të vogël me vete, në protestën kundër shembjes së banesave që preken nga projekti i rindërtimit. Ai thotë se ka 3 fëmijë dhe se pas prishjes së banesë, janë nxjerrë në rrugë.

'Jam banorë i njësisë 4. Mora dhe vajzën me vete, banesa më është shembur. Na kanë nxjerrë në rrugë. Unë nuk e firmos atë aktmarrveshje, as bonus nuk na kanë ofruar. Unë kam 3 fëmijë të vegjël, jemi 7 persona që rrimë në atë shtëpi. Ne presim të veprojë shteti të na japë drejtim.


Lajmi kryesor:

U shembën shtëpitë nga Unaza e Madhe e rikualifikimi urban, banorë të 4 lagjeve në Tiranë protestë: Na lanë në rrugë, ku të shkojmë ne?! Rama: Kanë marrë më shumë se u takon


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq