Media: Irani i lëshoi dronët drejt Izraelit nga territori i Jemenit

Media: Irani i lëshoi dronët drejt Izraelit nga territori i Jemenit

1713041720_1705051733jemen.jpg

Dronët u nisën nga Jemeni drejt Izraelit. Transmetuesi iranian Press TV e raporton këtë pa shtuar detaje, duke theksuar një sulm të ri kundër shtetit hebre që supozohet të jetë nisur nga rebelët Houthi, aleatë të Teheranit.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Përleshje e dhunshme mes tifozëve të Serbisë dhe Anglisë në prag të ndeshjes së Euro 2024, të arrestuar

VIDEO/ Përleshje e dhunshme mes tifozëve të Serbisë dhe Anglisë në prag të ndeshjes së Euro 2024, të arrestuar