Media: Irani mund të sulmojë Izraelin sonte

Media: Irani mund të sulmojë Izraelin sonte

1713036590_rhteherherh.JPG

Ushtarë iraninë

Një zyrtar i lartë amerikan ka deklaruar për Al Jazeera-n se "ka një probabilitet të lartë që Irani të nisë një sulm kundër Izraelit sonte, në orët e para të së dielës".

Kjo është raportuar nga transmetuesi izraelit Channel 14.

 Sipas këtij burimi, sulmi mund të ndodhë "me pjesëmarrjen e filialeve të tij në Irak dhe Siri".

Ndërkohë, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka thirrur një mbledhje urgjente të kabinetit të sigurisë në Ministrinë e Mbrojtjes në Tel Aviv për këtë mbrëmje.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Sot Serbi - Angli, policia gjermane në alarm! Masa të pazakonta para sfidës

Euro 2024/ Sot Serbi - Angli, policia gjermane në alarm! Masa të pazakonta para sfidës