Media: Irani nis sulmin ndaj Izraelit me dhjetëra dronë

Media: Irani nis sulmin ndaj Izraelit me dhjetëra dronë

1713038493_yerjhryjtrjtrjtrjtrjy.JPG

Irani nisi një sulm ndaj Izraelit duke përdorur dhjetëra dronë. Gazetari i Axios, Barak Ravid e raportoi këtë në rrjetin social "X", duke cituar katër zyrtarë amerikanë dhe izraelitë.

Po ashtu, vetë Izraeli ka konfirmuar sulmin pasi ka arritur të shohë nëpërmjet satelitëve dronët e nisur nga Irani, të cilët pritet të mbërrijnë në target pas 5-6 orësh. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Sky Sport: Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen, digjet flamuri kuqezi

Euro 2024/ Sky Sport: Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen, digjet flamuri kuqezi