Media: Sulmi në aeroportin ushtarak rus në Krime, 30 ushtarë të vrarë

Media: Sulmi në aeroportin ushtarak rus në Krime, 30 ushtarë të vrarë

Të paktën 30 ushtarakë rus u vranë ndërsa 80 të tjerë u plagosën në sulmin i cili ndodhi gjatë natës në aeroportin ushtarak në Dzhankoy, Krime, raporton Crimeawind në Telegram.

 Për shkak të mungesës së vendeve të mjaftueshme në spitalin Dzhankoy, të plagosurit janë transportuar me helikopterë në Sevastopol.

 Sipas agjencisë së lajmeve UNIAN thuhet se depoja e raketave Zirkon dhe S-300 brenda aeroportit është shkatërruar.

 Aktualisht aeroporti ushtarak është një qendër logjistike përmes së cilës furnizohen trupat ruse në rajonet Kherson dhe Zaporizhzhia.


Lajmi kryesor:

Sulmi rus në veri të Chernihiv, Zelensky: Kjo nuk do të kishte ndodhur nëse Ukraina do të kishte pasur mbrojtje të mjaftueshme ajrore


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë