Medvedev: Rusia nuk do të largohet nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së

Medvedev: Rusia nuk do të largohet nga Këshilli i Sigurimit i OKB-së

Nënkryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev i është përgjigjur presidentit ukrainas Volodymyr Zelenksy, i cili tha se Moska nuk duhet të jetë më pjesë e Këshillit të Sigurimit.

Medvedev tha se një gjë e tillë është e pamundur.

"Dorëheqja e Rusisë si anëtare e përhershme e Këshillit të Sigurimit të OKB-së është e pamundur”, tha  Medvedev.

"Autoritetet e Kievit janë plotësisht të vetëdijshme se është e pamundur të eliminohet Rusia, e cila është pasardhëse ligjore e BRSS dhe një anëtar themelues i Kombeve të Bashkuara, nga konteksti i Kombeve të Bashkuara.", shtoi Medvedev.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Biden: Samit historik, NATO është më e bashkuar! Rusët largohen nga ishulli i gjarpërinjve! Widodo i jep Putinit mesazhin e Zelenskit


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Aksident rrugor në Vlorë/ Makina përplas motorin, një i plagosur! Shoqërohet në polici shoferja e ‘Benz-it’

Aksident rrugor në Vlorë/ Makina përplas motorin, një i plagosur! Shoqërohet në polici shoferja e ‘Benz-it’