Megaoperacioni, 400 policë u përfshinë në operacionin e shtrirë në 42 vende të ndryshme! U sekuestruan 25 000 rrënjë kanabisi

 

400 policë janë përfshirë në megaoperacionin që çoi në shkatërrimin e klanit shqiptar të kultivimit të kababisit në Spanjë.

U kryen bastisje të njëkohshme në 42 vende të ndryshme në Spanjë (Tarragona, Barcelona, ​​Girona dhe Castellón).  Disa kërkime shtesë u kryen disa ditë më vonë.  


Lajmi kryesor:

Shkatërrohet klani shqiptar i kultivimit të drogës në Spanjë, 107 të arrestuar! 3 hetues e policë shqiptarë u vendosën në Madrid, u zbuluan 51 ferma kanabis! Çuçi: Do nisë hetimi pasuror në Shqipëri


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?



×

Lajmi i fundit

John

Dritan Abazoviç e konfirmon! Mali i Zi merr pjesë në takimin e radhës të Ballkanit të Hapur