Memeci bie viktimë e çudirave me drejtësinë shqiptare

Çudira me drejtësinë shqiptare. Një person është arrestuar me argumentet sipas organit të akuzës, se ka përgjime telefonike që e implikojnë atë në dosjen e dërgimit të emigrantëve drejt SHBA-së, Kanadasë dhe Anglisë, në rrugë të paligjshme.

Por në fakt, 52-vjeçari Edmond Omeri, është memec, pra nuk mund të flasë. Në këto kushte, Gjykata e Apelit për Krime të Rënda, i ka hequr masën e sigurisë të arrestit shtëpiak, 52-vjeçarit, duke e lënë të lirë.

Ndaj tij është kryer një akt ekspertimi mjeko-ligjor, që është vërtetuar se nuk mund të flasë, kështu që nuk ka asnjë mundësi që ai të ketë zhvilluar biseda telefonike që ta implikojnë në kryerjen e një vepre penale. 52-vjeçari u arrestua në kuadër të operacionit policor të koduar "Rruga e gabuar" që vuri në pranga 22 persona. Prokuroria e akuzonte si pjesë të grupit që koordinonte trafikun e emigrantëve drejt SHBA, kundrejt pagesave.

Prokuroria kishte paraqitur si provë kundër tij përgjime telefonike ku pretendonte si ishte zëri i Omerit. Megjithatë, organi i akuzës u shpreh se do të vijojë hetimet, pasi ka dyshime se telefoni i Edmond Omerit të jetë përdorur nga persona të tjerë.

Për të siguruar një pasaportë të falsifikuar qytetarët e interesuar kanë paguar shuma të konsiderueshme financiare që variojnë nga 10 deri në 30 mijë dollarë.

Lexoni se si funksiononte grupi

 

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hahahha: 01/03/2019 18:14

  Shpifjeeeee, Pjeter Rrugakeqi memeci foli shpifjjjeeeeee a me ju dhjefsha

  Përgjigju
 • alti: 01/03/2019 16:10

  ngreuni te ikim qe ketu or te mjere

  Përgjigju
 • Fotaqi: 01/03/2019 13:12

  Memec me telefon vetem ne Albanistan gjen

  Përgjigju
  • Justice: 01/03/2019 18:54

   Shkruan mesazhe memeci,apo se di qe tel perdoret dhe per mesazhe?

 • Shpifjeee: 01/03/2019 13:10

  Çpo ndodh keshtu Pjeter? Memeci foli

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Situata politike në Shqipëri, analisti nga Kosova për Report Tv: Përplasja Berisha-Basha, jashtë vlerave të demokracisë