Merkel harron maskën në foltoren e Bundestagut, vrapon për ta marrë (VIDEO)

Ende të pamësuar mirë me realitetin e ri, edhe pse ka kaluar pothuajse një vit qëkur ka filluar pandemia, të gjithëve na ka ndodhur në një moment që të harrojmë përdorimin e maskës. Një gjë e tillë i ka ndodhur edhe Kancelares gjermane Angela Merkel , pas një seancë parlamentare.

Episodi i referohet disa ditëve më parë, kur Merkel foli para Bundestagut duke bërë autokritikë mbi kohën e reagimit ndaj përhapjes së COVID-19 në Gjermani.

 "Ne nuk e bllokuam jetën publike mjaft herët, ndërsa kishte shenja të një vale të dytë dhe paralajmërime nga shkencëtarë të ndryshëm," tha Kancelarja në 11 Shkurt.

Pastaj në fund të fjalimit ajo u kthye të ulej në vendin e saj, duke lënë maskën personale në foltore. Sapo vuri re harresën, Merkel shpejt u kthye për të marrë përsëri maskën, por reagimi i saj ka ngjallur reagime të shumta, duke bërë videon virale.

S.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket efikase goditja e korrupsionit nga SPAK edhe në nivelet më të larta të zyrtarëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vonohet avioni, dhjetëra qytetarë presin me orë në Itali, denoncimi në Report Tv: Kemi që në mëngjes këtu, s'kemi asnjë përgjigje