Merkel mesazhe përmes ngjyrës së xhaketës, çfarë tregojnë ngjyrat që ajo vesh gjatë vizitave zyrtare

Merkel mesazhe përmes ngjyrës së xhaketës, çfarë tregojnë ngjyrat që ajo vesh gjatë vizitave zyrtare

Kancelarja gjermane, Angela Merkel përmes ngjyrave të xhaketës që ajo mban përcjell edhe mesazhe të ndryshme. Gjatë vizitave të saj zyrtare në botë, ngjyra e xhaketa gjithmonë përbën lajm. Gjatë vizitës në Tiranë ajo ka veshur një xhaketë ngjyrë blu. Merkel vishet me xhaketa blu kur udhëton jashtë vendit. Jep imazhin se është objektive, ka harmoni dhe i jep rëndësi asaj që po bën. Blu vesh kur duhet të duket serioze, por jo e rreptë si mund të ngjajë në të zezë.

1631608527_1631608507rama.jpg

Merkel shpesh vesh rroba në të kuqe dhe të verdhë për raste “të brendshme”, domethënë kur është në Gjermani.

Bezhë dhe të bardhë vesh kur dëshiron të dërgojë një mesazh paqeje.

Ndërsa jeshilja është ngjyra e optimizmit, por edhe qetësia, ekuilibri.

Kur vishet me të zeza, vendi pritës nuk e ka punën mirë.


Lajmi kryesor:

Merkel në Tiranë, u prit me ceremoni shtetërore! Rama e nderon me medaljen 'Ylli i Mirënjohjes Publike': Danke Angela! Kancelarja: Kënaqësi të bashkëpunoja me ju


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

ZYRTARE/ Tjetër shqiptar në ekip, Bayern Munich firmos me sulmuesin

ZYRTARE/ Tjetër shqiptar në ekip, Bayern Munich firmos me sulmuesin