Merkel takon liderët e Ballkanit Perëndimor: Faleminderit që erdhët, e kisha të pamundur të vizitojnë të gjithë vendet tuaja

Kancelarja Angela Merkel ka takuar liderët e Ballkanit Perëndimor, ku më pas kanë shkuar në ambientet e një biznes gjerman që ka investuar në Tiranë. Merkel u ka shprehur falënderimet të gjithëve duke u thënë se e kishte të pamundur që të mund të vizitonte të gjithë vendet një e nga një .

"Faleminderit që erdhët. Ishte e pamundur për mua të vija në të gjithë vendet tuaja pasi do më duheshin 3 ose 4 ditë dhe nuk mund të bëhej dot në këtë situatë.  Këtu jemi në një investim gjerman", tha Merkel.

Kancelarja Merkel zhvilloi takime me  kryeministrin e Bosnjës, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, kryeministrin e Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut dhe kryeministren serbe, Ana Brnabić.

Temat e bisedave kanë të bëjnë me nevojën për bashkëpunim mes këtyre vendeve në kuadër të Nismës së Berlinit.   


Lajmi kryesor:

Merkel në Tiranë, u prit me ceremoni shtetërore! Rama e nderon me medaljen 'Ylli i Mirënjohjes Publike': Danke Angela! Kancelarja: Kënaqësi të bashkëpunoja me ju


  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Berisha bashkëbisedim me qytetarët në Facebook: Dokumentimi i farsë elektorale me rëndësi jetike

Berisha bashkëbisedim me qytetarët në Facebook: Dokumentimi i farsë elektorale me rëndësi jetike