Mero Baze: 'Bashkë (nuk) fitojnë' dot as ...karrigen e Safetit

Mero Baze: 'Bashkë (nuk) fitojnë' dot as ...karrigen e Safetit

Safet Gjici

Botuesi i gazetës TemA, Mero Baze ka ironizuar rezultatin e koalicionit "Bashkë Fitojmë” në Kukës, ku nga numërimi i më shumë se gjysmës së kutive, koalicioni opozitar ka marrë sa gjysma e kandidatit të Partisë Socialiste. 

Baze thotë me ironi se ky rezultat do ishte dhe më i keq, po të mos ishte “ndihma e madhe” që i ka dhënë Berishës bashkimi me grupin e Gazmend Bardhit dhe mos kandidimi i Bashës në Kukës. 

"Bashkë (nuk) fitojnë" dot ... as karrigen e Safetit. 

Merre me mend sa keq do ishte, sikur të mos qe bashkuar dhe Gaz Bardhi me Doktorin. 

Pale sikur të kishte kandiduar dhe Luli. 

Duket që nuk u ka bërë punë bashkimi. Provoni të ndaheni nga Berisha se mund t’iu bëjë më shumë punë”, shkruan ai. 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Beni: 25/09/2023 10:14

    Mero mungonte Mona

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Homazhet për ‘Sokratin’ shqiptar, aktori Luftar Paja: Mirush Kabashi rrezatonte në art, kulturë e familje! Do i mungojë kombit

Homazhet për ‘Sokratin’ shqiptar, aktori Luftar Paja: Mirush Kabashi rrezatonte në art, kulturë e familje! Do i mungojë kombit