VIDEO/ Merr flakë gjatë natës banesa dy katëshe në Grabon të Malësisë së Madhe! Shkak rrufeja

Një banesë dy katëshe është përfshirë nga flakët në fshatin Grabon të Malësisë së Madhe.

Banesa në pronësinë e Zef Gjergj Pëllumbajt dhe kishte në brendësi 13 dhoma. Shkak për zjarrin është bërë moti i keq. Nga kushtet atmosferike një rrufe ka shkaktuar zjarrin.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00 mbrëmjen e djeshme, për shkak të motit të keq një rrufe ka rënë në banesën dy katëshe dhe ka shkaktuar zjarrin. Fatmirësisht, nuk ka persona të lënduar.  

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:28
Kina mbështet Serbinë rreth tensioneve në veri: I kundërshtojmë veprimet e njëanshme të Kosovës

1685442534_fwryrt.JPG

Kina ka shprehur mbështetjen për përpjekjet e Serbisë “për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, pas përleshjeve mes protestuesve serbë në Zveçan dhe trupave paqeruajtëse të NATO-s.

Partia në pushtet, Partia Komuniste për një kohë të gjatë është kritike e aleancës së NATO-s. Mospajtimet me KFOR-in pjesërisht burojnë nga bombardimi i Ambasadës kineze në Beograd, gjatë fushatës ajrore të aleancës më 1999, që i dha fund luftës në Kosovë.

Kina, së bashku me Rusinë dhe Serbinë, nuk e njohin pavarësinë e Kosovës të shpallur më 2008.

Për t'u informuar lidhur me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës, përcillni blogun e Radios Evropa e Lirë

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze, Mao Ning, për shpërthimin e dhunës në veri të Kosovës, la fajtor dështimin për të respektuar të drejtat politike serbe.

“Ne kundërshtojmë veprimet e njëanshme të institucioneve të përkohshme vetëqeverisëse të Kosovës”, tha Mao gjatë një konference për media, duke iu referuar Qeverisë së Kosovës.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tutu: 30/05/2023 11:37

    Gjynah…!! Ndodh kur pllakaxhiu te ben edhe rrjetin elektrik…

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra