Merr fund ‘ëndrra’ e Korabit, Erzeni ‘mbijeton’ në Superiore, mposht dibranët në minutat shtesë

Merr fund ‘ëndrra’ e Korabit, Erzeni ‘mbijeton’ në Superiore, mposht dibranët në minutat shtesë

Ndeshja Erzeni-Korabi

Erzeni mbijeton në Superligë. Klubi i futbollit të Shijakut ka fituar 2-1 ndeshjen e play-off kundër Korabit në Niko Dovana.

Shijakasit e nisën mjaft mirë duke realizuar që në minutën e katërt, por dibranët barazuan pa kaluar shumë. 90 minutat u mbyllën me shifrat 1-1, ndërsa golin vendimtar e reaizoi Mehmeti.  

Falë kësaj fitoreje Erzeni do luajë edhe vitin tjetër në Superligë, ndërsa këtë sezon e mbyllën në vendin e tetë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it

Vrasja e policit në veri, Milan Radoiçiç dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi! Në xhipin e tij u gjetën edhe targa false të KFOR-it