E marrin peng dhe e kërcënojnë me thikë, kambisti grabitet në Durrës! I marrin 1 mln lekë, arrestohet 63-vjeçari në kërkim bashkëpunëtori i tij

DURRËS- Një kambist është marrë peng në Durrës dhe është kërcënuar me thikë, ndërkohë që i janë grabitur rreth 1 mln lekë. Dy persona e kanë marrë në makinë kambistin për ta çuar në shtëpinë e tyre ku dhe i është thënë se do të këmbente një shumë të madhe monetare. Ngrja ka ndodhur pak ditë më parë.  Siç njofton policia, S.H, 58-vjeç banues në Durrës, i cili në mënyrë të kundërligjshme, ushtronte aktivitetin e këmbimit valutor, ka kallëzuar dy persona, se e kanë marrë peng në një makinë dhe e kanë kërcënuar me thikë duke i vjedhur një shumë parash e më pas janë larguar.

Pas këtij kallëzimi, policia e Durrësit, ka arrestuar Vladimir Rusin, 63 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Vjedhja me dhunë", kryer në bashkëpunim, ndërsa është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tij.

Nga hetimet paraprake të kryera për këtë rast, rezulton se 63-vjeçari, së bashku bashkëpunëtorin e tij, kanë marrë S. H., në automjetin që drejtohej nga Vladimir Rusi, dhe duke e kanosur atë, me mjet prerës (thikë), i kanë marrë shumën 1 000 000 lekë dhe më pas janë larguar.

Automjeti që u përdor për kryerjen e kësaj vjedhjeje, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme. Ndërkohë që nën hetim është edhe vete kambisti pasi e kryente këtë aktivitet në mënyrë të paligjshme. 

M.Q./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

New York Times profil për Nedim Bajramin: Rekordmeni i 'Euro 2024' që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

New York Times profil për Nedim Bajramin: Rekordmeni i 'Euro 2024' që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë