Mesha e shenjtë e festës së Shna Ndout në Laç mbahet nga kardinali Dom Ernest Simoni (Troshani)

Mesha e shenjtë e festës së Shna Ndout në Laç mbahet nga kardinali Dom Ernest Simoni (Troshani)

1718310099_lezhe.jpg

Mesha e shenjtë e festës së Shna Ndout në Laç këtë të enjte, u mbajt nga kardinali Dom Ernest Simoni (Troshani).

I shoqëruar nga ipeshkvi i dioqezës Tiranë-Durres Imzot Arjan Dodaj dhe klerik të tjerë, kardinali shqiptar u bë pjese e ritualit fetar, dukë përcjellë mesazhin e Papa Françeskut para qindra besimtarëve.

Nga kisha e Shna Ndout Dom Ernest Simoni tha se duhet të mbizotëroje dashuria dhe falja mes njëri-tjetrit. 12 dhe 13 qershori mblodhi mijëra pelegrinj në kishën e Shna Ndout në Laç, të cilët kremtuan festën e këtij shenjti.


Lajmi kryesor:

Kremtohet festa e Shna Ndout në Laç, mijëra pelegrinë i drejtohen Kishës në përmbyllje të ritualit 13 javor: Lutemi për shëndet e mbarësi (VIDEO)


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë