E trishtë/ Mësuese Ina Kasimati mbylli sytë! Kishte vite që luftonte kancerin

E trishtë/ Mësuese Ina Kasimati mbylli sytë! Kishte vite që luftonte kancerin

Ina Kasimati

Mësuesja Ina Kasimati, ndërroi jetë këtë të shtunë pas shumë viteve betejë me kancerin e gjirit.

Përherë një zë i fuqishëm kundër kësaj sëmundjeje, e njëkohësisht pjesë aktive e fushatave kundër dhunës ndaj grave, ajo u shua në vendlindjen e saj Vlorë, ashtu siç e kishte ëndërruar.

Për t’i realizuar dëshirën e saj të fundit që të kthehej në vendlindje, me dhjetëra shqiptarë grumbulluan fondin përmes ‘GoFundme’ për ta sjellë me Çarter nga Franca, ku po kurohej prej dy vitesh.

Ina Kasimati ishte 53 vjeçe, mësuese në gjimnazin "Andon Zako Çajupi" në Tiranë si dhe ishte nënë e dy djemve, njëri prej të cilëve i mitur.

Në rrjetet sociale për ikjen e parakohshme të Inës kanë shprehur keqardhjen shumë miq e dashamirës të saj.

S.G/xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Luhet kreu i grupit A dhe fatet e kalimit më tej, titullarët e Zvicër - Gjermani dhe Skoci - Hungari

Euro 2024/ Luhet kreu i grupit A dhe fatet e kalimit më tej, titullarët e Zvicër - Gjermani dhe Skoci - Hungari