Mësuesi në protestë: 90% e fëmijëve nuk erdhën në shkollë! Unë bëra 30 km për të ardhur këtu

 

Një mësues, i cili ishte pjesë e protestës për shkak të vendimit të ARRSH ka thënë se 90% e fëmijëve nuk ishin sot në shkollë. Vetë ai ka bërë 30 km për të shkuar në shkollë, ndërsa më parë e bënte rrugën për 8 km.

"Këtu është e cuditshme se ky aks rrugor nuk ka pasur trafik që të bëhet gjithë ky bllokim rruge, ndaj nuk e di përse kanë bërë këtë zgjidhje. Duhet ta mendojnë mirë edhe për komunitetin, edhe për fëmijët, edhe për ne si mësues dhe për të gjithë. 90% e fëmijëve nuk kanë qenë sot pjesë të shkollës. Ne i kemi rënë rrugës rreth e rrotull se nuk ka rrugë tjetër. Unë vij nga Fushë Kruja, duhet të dal në Vorë, nga Vora në Qafë Kashari dhe më pas këtu. Nga Fushë Kruja deri këtu janë 8 km, duhet të bëjmë 30 km", tha mësuesi.


Lajmi kryesor:

Rruga me një sens/ Banorët e Rinasit sërish në protestë! S'çojnë fëmijët në shkollë, bashkë me ta marshuan dhe bllokuan rrugën për rreth 2 orë: Rrugicat alternative të pa aksesueshme


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Hasani takon Thaçin: Shqipëria do të këmbëngulë për proces gjyqësor të hapur e transparent

Hasani takon Thaçin: Shqipëria do të këmbëngulë për proces gjyqësor të hapur e transparent