Meta: Basha s'u tregua korrekt! Më dha fjalën që do hynte në zgjedhje, por s'e bëri

1562058384_ilirmeta15.jpg

Presidenti Ilir Meta ka pasur kritika edhe për opozitën, për vendimet që ka marrë. Meta shprehet se ka marrë premtim nga Basha se do të futej në zgjedhje e tetorit, të shtyra nga presidenti, por më pas "dolën nga fjala".

Gazetari: Ju i shtytë pa një diskutim paraprak, pasi opozita deklaroi se nuk hynte në zgjedhje dhe në tetor.

Ilir Meta: Këtu ka një mungesë korrektësie, unë kam marrë fjalën nga Basha se do të hynin në zgjedhje. Pastaj, ata mbajtën qëndrimin e tyre herë kështu e herë ashtu.


Lajmi kryesor:

Meta: Nga nesër takimet me Ramën, Bashën, Kim e Soreca-n me dëshmitarë e të mirë dokumentuara! Shpërndarja e parlamentit? Nuk bëj lëvizje boshe


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

Kanye West do të kandidojë për president të SHBA-së, kundër presidentit Trump