Meta: Burgosja e Saimir Tahirit është pjesë e drejtësisë me regji

Meta: Burgosja e Saimir Tahirit është pjesë e drejtësisë me regji

1644064277_16440092581643992939tahiri5.jpeg

Presidenti Ilir Meta  reagon për herë të parë për arrestimin e ish-ministrit Saimir Tahiri. Ai ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, sipas së cili ai qëndron pas dënimit të Tahirit, e ndërsa ka zbuluar edhe bisedën e bërë me të dy.   

"Burgosja e Saimir Tahirit është pjese e drejtësisë me regji. Saimir Tahiri nuk është arkitekti i kanabizimit të Shqipërisë. Ai ka qenë përgjegjës, por kryepergjegjesi është Kryeministri i cili e përdori për të fshehur përgjegjësitë e veta. I kam thënë Ramës që emërimi i tij si ministër ishte një zgjidhje e gabuar. Nuk më dëgjoi. I kam thënë edhe vete Tahirit që ti nuk mund të jesh ministër sepse nuk ke eksperiencë dhe je shume i politizuar, për më tepër që do të keqpërdorin në atë funksion", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Në prag të vendimit për shkarkim, Meta sfumon thirrjet për luftë me sfurqe e prerje dore para 25 prillit:Ishin metafora dhe epitete! Burgosja e Tahirit, pjesë e drejtësisë me regji


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura