Meta: Doktorin e kam pikë të dobët, axhenda ime është 'Rama reflekto'

1561639302_meta15.jpg

Presidenti Ilir Meta tha se axhenda e tij është ndryshe nga ajo e opozitës, siç kryeministri Rama e akuzoi edhe sot duke thënë se me selia e opozitës është bërë presidenca. Meta tha se axhenda e tij është që edhe kryeministri të reflektojë dhe të shkohet në zgjedhje gjithëpërfshirëse.

"Axhenda ime nuk është as axhenda e doktorit,sepse unë nuk i them dot Saliu, e dini që e kam pikë të dobët, as axhenda e Lulit dhe e Monë. Aaxhenda me kryeministrin nuk është "Rama ik", por "Rama reflekto" .

I kam kërkuar Ramës, prej 6 vitesh për të qenë kryeministër i gjithë shqiptarëve dhe në drekën e fundit që duhet të bëjë dallimin mjaft të rëndësishëm midis të qenurit kryetar i PS-së dhe të qenurit kryeministër. Ai është edhe kryeministër edhe i atyre që protestojnë, janë edhe ata taksapagues të kësaj republike dhe të kësaj qeverie dhe ai nuk duhet ta harrojë. Nëse ai e bën këtë dallim mendoj që do jetë shumë mirë për të gjithë dhe përpara do të kemi një të diel të mirë dhe shpresëdhënëse për të gjithë", tha Meta.


Lajmi kryesor:

3 ditë nga 30 qershori/ Meta dekreton 13 tetorin për zgjedhjet vendore!


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD