Meta: Edhe fëmijët e mi të shuhen si të Adem Jasharit, nëse ka nevojë vendi! Po vidhen votat në Vlorë, opozita t'u dalë për Zot! Ftoj Gjiknurin në debat

Presidenti Ilir Meta

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ka shkuar deri në të paimagjinueshme në retorikën e tij politike në zgjedhjet e 25 prillit.

Duke e krahasuar me 'luftën' atë se ç'po ndodh në këtë fushatë politike, Meta tha se nuk pyet as për fëmijët e tij kur vjen puna për Shqipërinë, madje bëri edhe një krahasim me Adem Jasharin, Kryekomandantin dhe themeluesin kryesor i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që dha jetën për lirinë e Kosovës.

“Ka dy institucione qe nuk tunden, populli dhe Presidenti i Republikës. Ilir Meta para Shqipërisë nuk pyet as për fëmijët e tij. Edhe fëmijët e Ilir Metës të shuhen si fëmijët e Adem Jasharit, po qe nevoja për të mbrojtur Shqipërinë,“-tha Meta në 'One TV'.

Ai ka pasur akuza të forta se në Vlorë po vidhen votat, duke e argumentuar kështu prezencën e tij të shpeshtë në këta qark. E nisur nga kjo, ai ka pasur edhe kritika për opozitën.

“Ky grup kriminal i prekjes se votës drejtohet nga Damian Gjiknuri dhe Afrim Qendro. Vlora është qendra e gravitetit të ndjenjave kombëtare. Këtu nuk do ndodhë asnjë skenar si ai i Dibrës. Mandatet e Vlorës nuk do t’i shkojnë krimit të organizuar dhe as mafies së inceneratorëve. Ju më pyesni pse Luan Rama takon qytetarë me kapuçë në kokë në Vlorë, sepse nëse do të jetë i vërtetë ky lajm besoj edhe Luani do të ishte me kapuç. Jam këtu për t’ju garantuar se Vlora nuk i toleron tradhtarët dhe jam këtu që të mos toleroj prekjen e votës nga askush. Çdo votë e Partisë Socialiste t’i numërohet asaj. Çdo votë e Partisë Demokratike t’i numërohet asaj. Opozita t’i dali për zot të gjithë votuesve të saj dhe jo të merret me disa opozitare të shitur. Jam këtu për t’ju thënë të gjithëve se Vlora nuk manipulohet, komisionerët e opozitë nuk do të shiten dhe nuk do t’i blej askush. Çdo votë do shkojë për atë subjekt që ka votuar sovrani dhe unë do takoj personalisht çdo komisioner. Ka një skenar mafioz, me tentativa të fëlliqura e të poshtra, por që do marrin përgjigjen e merituar. Selam Çimka është një ordiner dhe unë nuk kam kohë të merrem me çimka dhe çimkat e çimkave”, tha Meta.

Në një kohë që kryedemokrati Lulzim Basha fton në debat politit kryeministrin Edi Rama, Meta ftron drejtueëin politik i PS-së, Damian Gjiknurin.

 “Eja live ballafaqohemi para vlonjatëve”, tha Meta, drejtuar Gjiknurit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:46
Meta: Nuk ka fuqi as Monika të shesë LSI nëse i shkon në mend, se nuk e kam krijuar unë partinë për ta shitur

1563266415_metaa.jpg

 Presidenti Ilir Meta tha se do e mbrojë partinë e themeluar prej tij, LSI duke theksuar se as Monika Kryemadhi 'nuk e shet dot te PS-ja'.

 “Ilir Meta ka qenë shumë i ndershëm dhe i rregullt me Edi Ramën dhe të gjithë. Por Ilir Meta duhet të jetë në rregull me Kushtetutën e Shqipërisë. Nuk ke shanse të çosh për skrap opozitën. Nuk ka fuqi as Monika të shesë LSI nëse i shkon në mend se nuk e kam krijuar unë LSI për ta shitur. Deputeti që zgjidhet në një zonë të mbrojë të drejtat e kësaj zone”, tha Meta.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?

Komento

Komente

 • Artur: 14/04/2021 20:54

  Njeri këllire, laj gojen para se te perndesh Adem Jasharin dhe familjen e tij!

  Përgjigju
 • Ergys: 14/04/2021 07:31

  Mos zer me goje Adem Jasharin dhe familjen e tij per interesat e tua te flliqura more rracshkerdhyer.

  Përgjigju
 • Like: 14/04/2021 06:22

  Nuk po del ndonje Avni Rustemi qe ta shikoj mire te semes ky like injoranti e kokemadhi se bashku me mona surrat kali dhe femijet e tij. Keta duhen zhdukur si fis nga kjo faqja e dheut. Ata po e cojne vendin ne lufte civile. Ngehuni o popull dhe ja teegoni mire vendin ketyre jashteqitjeve te vendit. Po e perdorin Shqiperine si placke qe mund ta hedhesh sa majtas djathtas. Mis qofte e larget dita qe keta te flijohen ne biruce se bashku si familje Botoni komentet

  Përgjigju
 • Like: 14/04/2021 05:34

  Juve po ju shkrihet LSI, do te ngelesh vetem ti o like injoranti e kokemadhi dhe mona surrat kali

  Përgjigju
 • Like: 14/04/2021 05:33

  Nuk po del ndonje Avni Rustemi qe ta shikoj mire te semes ky like injoranti e kokemadhi se bashku me mona surrat kali dhe femijet e tij. Keta duhen zhdukur si fis nga kjo faqja e dheut. Ata po e cojne vendin ne lufte civile. Ngehuni o popull dhe ja teegoni mire vendin ketyre jashteqitjeve te vendit. Po e perdorin Shqiperine si placke qe mund ta hedhesh sa majtas djathtas. Mis qofte e larget dita qe keta te flijohen ne biruce se bashku si familje .E kane bere LSI si prone te tyren Ju lutem botoni komentet

  Përgjigju
 • Cubel breca: 14/04/2021 05:12

  Gjynah ka shkarje te madhe,te pa riparushme. Po qe eshte debil e ka treguar me koh ky I shkret. Po e degjojn femijet cfar thot ky I rrjdhur. Ku do vin femijet e tij te luftojn gjoja me kete te rreshqitur. Po ska si ta tregoj veten se ku ka perfunduar. Shkurt mjeran.

  Përgjigju
 • pocat: 14/04/2021 01:30

  Do sakrifikoje femijet, nxirri plak, une si shikoj gjekundi se thone se ose nuk i intereson te perligjen me imazhin super te shemtuar qe ka gjithe shqiperia per ty, ose praktikisht jane rregullu aq mire se i duket e kote te merren me fushatat idiote qe ti lancon

  Përgjigju
 • Arku: 14/04/2021 00:29

  Nga Londra do ti biesh të sakrifikohen o fshatar Skrapari.

  Përgjigju
 • meri: 13/04/2021 23:54

  TINZAR...,I PA BESE...

  Përgjigju
 • BENI: 13/04/2021 23:53

  MOS i shkrij femijet e tu o meta se do te duhen per te te sjelle buken kur te hysh ne burg,,,monika nuk do merret me ty...

  Përgjigju
 • Toni: 13/04/2021 23:48

  Si po vidhen votat o idiot,kur zgjedhjet duan dy javë akoma të bëhen? Vetëm një kryehajdut si puna jote sheh vjedhje gjithandej!

  Përgjigju
 • Tuti: 13/04/2021 23:41

  Po te shuhej rraca juaj... do te ishte vertet shpetimi i madh i ketij populli...

  Përgjigju
 • Shaban: 13/04/2021 23:20

  Prandaj i dergove ne angli te shkollohen?

  Përgjigju
 • Belle: 13/04/2021 23:10

  Lojti nga fiqiri

  Përgjigju
 • Peoples: 13/04/2021 23:02

  Me vjen keq se jam baba vet me femij te super edukuar ne USA por vemijte e tu nuk jane si ata te Adem Jasharit.edhe nga ana fizike dhe si kapacitete.Mos i fut femijet ne kete loje .leri te shijojne parate e tua te vjedhura

  Përgjigju
 • FATMIRI: 13/04/2021 22:49

  TANI E KUPTOVE SE LSI KA VDEKUR SE NUK E VOTON NJERI DHE NGRE GJERA TE PAQENA ME DEMEK QE PO TE VJEDHIN VOTAT DHE KERKON QE TE ÇOHEN NJERZIT PER TE KRIJUAR RREMUJ ASNJERI NUK E RRUAN PER TY TI JE NJE ZAGAR QE BREDH TER NATEN SI QEN I TERBUAR PER TE BER RREMUJ POR DO PERFUNDOSH NE SPAK O PLER I KE HAPUR PUNE VETES PER ÇFAR PO BEN

  Përgjigju
 • Populli: 13/04/2021 22:42

  Po bohesh kurban per dragobin o budalla... Ujku plak rri i fshehur se e din kush eshte usa..

  Përgjigju
 • Vila ne Londer: 13/04/2021 22:32

  Adem Jashari me familjen e tij e dhane jeten per te cliruar vendin nga armiku qe u zuri vatanin,po ti per ke do japesh jeten me femijet e tu, me siguri te mbroni vilat, bizneset,pasurite, florinjte. Boll me keto kercenime familjare, se nuk i vjen keq njeriu per ty dhe femijet e tu qe jetoni ne lluks e te siguruar me breza me pasurite kombetare te gllaberuara ketij populli.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Koplik, përplasen dy mjete, dyshohet për një viktimë