Meta: Nuk ka fuqi as Monika të shesë LSI nëse i shkon në mend, se nuk e kam krijuar unë partinë për ta shitur

1563266415_metaa.jpg

 Presidenti Ilir Meta tha se do e mbrojë partinë e themeluar prej tij, LSI duke theksuar se as Monika Kryemadhi 'nuk e shet dot te PS-ja'.

 “Ilir Meta ka qenë shumë i ndershëm dhe i rregullt me Edi Ramën dhe të gjithë. Por Ilir Meta duhet të jetë në rregull me Kushtetutën e Shqipërisë. Nuk ke shanse të çosh për skrap opozitën. Nuk ka fuqi as Monika të shesë LSI nëse i shkon në mend se nuk e kam krijuar unë LSI për ta shitur. Deputeti që zgjidhet në një zonë të mbrojë të drejtat e kësaj zone”, tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta: Edhe fëmijët e mi të shuhen si të Adem Jasharit, nëse ka nevojë vendi! Po vidhen votat në Vlorë, opozita t'u dalë për Zot! Ftoj Gjiknurin në debat


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e PD-së për përsëritjen e zgjedhjeve ne 9 qarqe?×

Lajmi i fundit

John

KQZ përcakton relatorët e ankimimeve për 25 prillin, KAS nis shqyrtimin brenda 24 orëve