Meta grushte foltores: Në 27 prill ekzekutojmë nepotizmin, jo njerëzit

Me tone të ashpra kreu i PL-së Ilir Meta këmbënguli në atë që ka artikuluar ditët e fundit se ka nepotizëm në Partinë e Lirisë. Teksa mbante fjalën në mbledhjen e komitetit drejtues kombëtar tha se më 27 prill do të ekzekutojnë nepotizimin. Si për të treguar vendosshmërinë e tij përpara bashkëpunëtorëve Meta i binte me grusht herë pas here foltores.

“Në 27 prill ekzekutojmë nepotizmin, jo njerëzit, askënd. Askush s’ka të drejtë të bëjë viktimën. Ne ekzekutojmë fenomenin.  Ne këtu kemi shumë raste të nepotizmit në Lezhë zoti Viktor që të thashë 10 herë”, tha Meta.


Lajmi kryesor:

Kryemadhi përballet me Metën: Jo koka të prera e përjashtime! Kreu i PL-së gjen 'armikun': Ose unë, ose Mona! Partia, jo biznes familjar


B.K/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Do të gjeni forcën dhe energjinë për të ecur para...Çfarë thonë yjet për ju sot

Do të gjeni forcën dhe energjinë për të ecur para...Çfarë thonë yjet për ju sot